Žijeme bez odpadu

Zero waste životný štýl

Tvoj Eko Status > Žijeme bez odpadu

Domov

Žijeme bez odpadu

 

Zero Waste rodina

Si jedným zo 7,6 miliardy ľudí na zemi. Aj ty môžeš urobiť tento svet lepším miestom. Kľúčom sú tvoje rozhodnutia, ktoré určia, aké „dedičstvo“ zanecháme pre budúce generácie.

Štartovná čiara spočíva v zoptimalizovaní každodennej rutiny. Len sa zamysli, ako to zmeniť. Káva so sebou z benzinky, donáška obeda do práce, poobedný nákup a igelitka k tomu. Denné preteky s nedostatkom času zanechávajú odpadovú spúšť. Svoju kávu piješ 15 minút. Avšak to-go pohár prežije aj naše betónové cesty.

Cieľová rovinka je pritom blízko. Stačí obísť plastové prekážky. Tým, že povieš „nie“ jednorazovým plastom, znížiš množstvo odpadu, ktorý vytvoríš. A ak čítaš ďalej, postupuješ ekologickým smerom v modernom štýle. Členovania našej Zero Waste rodiny sú ideálnymi pomocníkmi, ktorí ťa úspešne dovedú do cieľa.

Si kávopič alebo čajomil? Maj svoj obľúbený nápoj stále pri sebe v štýlovom a ekologickom prevedení. Termoska z bambusu a ocele udrží jeho teplotu niekoľko hodín. 

Pridaj do svojho života dúšok prírody a pochváľ sa svojim eko výberom. S GO ECO bambusovým pohárom pomôžeš vyvážiť 1 000 000 plastových fliaš, ktoré sa medzičasom za 1 minútu kúpia.

Pridaj do svojho života dúšok prírody a pochváľ sa svojou eko slamkou na opakované použitie. Hodí sa do kabelky či ruksaku, takže kdekoľvek si a čokoľvek robíš, môžeš bezstarostne povedať „nie“ jednorazovým slamkám!

Čo sa stane s tvojou kefkou na zuby, keď je stará? Je pravdepodobné, že skončí na skládke. Dotkni sa udržateľného sveta s Eco Touch bambusovou zubnou kefkou a prepoj svoj hygienický rituál s prírodou. 

 

Bambusový príbor na opakované použitie – kdekoľvek si a čokoľvek robíš, môžeš bezstarostne povedať „nie“ jednorazovým plastovým príborom.

Kokosový príbor na opakované použitie – kdekoľvek si a čokoľvek robíš, môžeš bezstarostne povedať „nie“ jednorazovým plastovým príborom.

Prírodná kokosová miska, ktorá vyžaruje exotiku a má vôňu prírody. Odhaľuje jej krásu a daruje svoj úžitok. Každý rok sa milióny kokosových škrupín spaľujú ako odpad. Tak prečo nepremeniť prírodný odpad na krásne, ručne vyrábané misky, z ktorých si zamiluješ jesť. 

 

Čo sa stane s tvojou žiletkou, keď je stará? Je pravdepodobné, že skončí na skládke. Odbremeň prírodu od ďalšieho zbytočného plastu v podobe nekvalitných jednorazových žiletiek. 

Papierové alebo plastové tašky sú sú len „jednorazovkami“ v našom živote. V záujme ochrany prírody aj svojho štýlu hlasuj za trvalú voľbu!

Do školy, na výlety alebo do obchodu. Štýlový a ľahký vak sa stane tvojim spoločníkom kamkoľvek ideš. Skrátka ťa nenechá nepripraveného počas nečakanej zástavky v obchode. 

Pripravený na zmenu?

Kontaktuj nás

MÁŠ ZÁUJEM?

OBJEDNAJ TU