Netkaná látka

Materiál, ktorý sa dá použiť opakovane

Tvoj Eko Status > Netkaná látka

Domov
Najlepšia nákupná voľba pre prevádzky
Netkaná látka
Dcut_krik_2

Pýtaš sa, či technologický pokrok neumožňuje nahradiť plastové tašky alternatívami, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu, a zároveň zachovávajú rovnaké výhody?

Jednorázové igelitky sa stali súčasťou nášho každodenného života. Stretávame sa s nimi v každom menšom obchodíku či na tržnici. V domácnosti ich máme plné šuflíky a dúfame, že ich môžeme ešte využiť. Ich život v našej domácnosti začína prepravou nákupu. Potom sa premenia na vrece na odpad či plnia funkciu smetných košov v autách. Rovnako dobre poslúžia pri prechádzke so psom. Niekedy to vyzerá, že si život bez nich ani nevieme predstaviť. Je to však naozaj tá najlepšia a najpohodlnejšia cesta, ktorou sa chceme uberať? Povedzme si na rovinu, pomaly nám zabíjajú planétu. A každým nákupom zabaleným do tohto nezničiteľného kúsku plastu k tomu prispievame aj my.

Pozrime sa na niektoré vlastnosti, ktoré spravili tieto igelitky také populárne. Základným faktorom je cena. Majú nízku výrobnú cenu, vďaka čomu sú lacnejšie pre konečného spotrebiteľa. A práve cena mnohokrát vyhráva pri výbere. Nebolo to tomu tak dávno, keď boli plastové tašky zadarmo. Prečo asi? Z hľadiska účelnosti nás zaujíma hygienickosť. Kam by sme si dali chlieb a ovocie so zeleninou? Nie každý má rád old schoolové sieťovky, obzvlášť ak kupujeme niečo „osobné“. Papierové tašky sa zas nehodia na potraviny, ktoré majú ostré hrany alebo môžu pustiť vodu (ovocie). Prvenstvo preto zohráva pevnosť a odolnosť. My sme ešte nikoho nevideli prenášať 7 kilový nákup, a už vôbec nie použiť tú istú papierovú tašku. Nakoniec, priznajme si, igelitky sú vďačné odpadkové vrecia aj vďaka svojej vodeodolnosti (o čom v prípade papiera nemôže byť reč).

Napriek týmto výhodám nám súčasné plastové znečistenie dáva jasne najavo, že je čas poobzerať sa po inom ekologickejšom riešeníTechnologická vyspelosť nám umožňuje využívať alternatívy pri zachovaní všetkých vlastností plastových tašiek, nízkej ceny, a navyše bez toxickej stopy zanechanej na našej planéte.

 

ZOZNÁM SA S ECO STATUS TAŠKAMI

 

Prečo sú Eco Status ekologickou náhradou plastových tašiek?

Najekologickejšia voľba je jednoznačne taška na opakované použitie. Veď prečo investovať do niečoho, čo sa použije raz a zahodí? Eco Status tašky sú doslova vytvorené na opakované použitie!

(multi)funkčnosti sa dostávajú pred ich „konkurentov“. Nákupná taška, obalový materiál, vrecko na topánky či darčekový obal?

Pri kontakte s vodou sa neroztrhnú a nestratia svoju funkčnosť (na rozdiel od papierových). Vyznačujú sa väčšou nosnosťou ako plastové alebo papierové tašky. Posledná vec, ktorú chceš, je roztrhaná taška v polovici cesty domov!

Na výrobu sa používa značne menej energie, než pri papierových či bavlnených taškách

Mäkký materiál: sú vyrobené z materiálu, ktorý je príjemný na dotyk. Je mäkký a často využívaný aj ako chirurgické masky a rukavice, dokonca aj ako posteľná bielizeň.

Cenovo dostupné: Veľmi atraktívna cena. Dostupné sú naozaj pre všetkých. Nezaťažia rozpočet.

Rôzne farby, veľkosti a potlač: netkané tašky je možné vyrobiť vo viacerých farbách a veľkostiach. Eco Status tašky je možné vyrobiť v rôznych farbách s potlačou, čo z nich robí módny doplnok.

ChCeš sKÚSIŤ?
OBJEDNAJ TU