KTO SME

Projekt Eko Status

Tvoj Eko Status > Kto sme

Domov
Projekt s riešeniami
Sme eko status

861

spokojných klientov

104

produktov s eko statusom

20

spriatelených obchodov

1000000

chuti pracovať

Kto sme? Sme normálni, obyčajní ľudia, rovnako ako aj Vy. Chodíme do práce, nakupujeme a voľný čas trávime prechádzkami v prírode. Jediným rozdielom je naša životná cesta. Urobili sme jeden odvážny krok a určitý čas sme žili v inej krajine, než v ktorej sme vyrastali. Časť života sme strávili v Spojených štátoch amerických, kde sme nechali kus seba. Na oplátku nám to dalo obohacujúcu skúsenosť, bez ktorej by sme dnes nemohli pochopiť všetky súvislosti vedúce k vytvoreniu projektu Eko Status. Okrem pozitívnych vecí nás zaskočili neobvyklé nákupné návyky bežných Američanov. Zbytočný plast bol doslova všade - mohli sme kúpiť iba žuvačky a automaticky sme „dostali“ igelitku zadarmo. Voda z vodovodných kohútikoch nebola pitná, na bežnú potrebu slúžila len balená voda. A tu sa začal náš príbeh.

Chuť cestovať nám umožnila spoznať kultúru rôznych kútov sveta - od Afriky cez Ameriku až po Áziu. Stretnutie s ľuďmi z týchto miest nám ukázalo, že každý má iný pohľad na svet a na to, čo je správne. Stali sme svedkami nedostatku v odpadovom hospodárstve (jemne povedané) v ázijských krajinách, no domácim to prišlo normálne. Tam akoby neexistoval odvoz odpadu… A odpadkové koše. Odvrátená tvár týchto nádherne zelených, exotických krajín nám nastolila zrkadlo civilizácie. Tropické lesy, ktoré by mali byť pľúca planéty, však ukrývali plastové „bohatstvo“. Moria a oceány sa snažili brániť a vyplavovali plastový obsah na pláž. Postupne sa nám tak začala odhaľovať menej atraktívna stránka našej cestovateľskej skúsenosti - žijeme v dobe plastovej.

Každé takéto smutné prekvapenie nám pomohlo zamyslieť sa nad príčinami plastového znečistenia, ako aj nad spôsobmi jeho eliminácie. Začali sme sami od seba so zmenou životného štýlu. Uvedomili sme si dôležitosť každej nákupnej voľby, pretože všetky naše rozhodnutia majú globálne následky. To nás viedlo k vytvoreniu projektu prinášajúceho možnosť ekologickej voľby k ostatným. Navrhujeme a ponúkame produkty, ktoré majú svoj eko status. Ide len o tie, ktoré sú nevyhnutné k dennému použitiu a častokrát by podporili mieru vyprodukovaného plastového odpadu.

Stručne povedané, robíme to, na čom nám záleží, a čo je spojené s niečím väčším ako my sami - s našou planétou. Snažíme sa vyhovieť potrebám ľudí s prihliadnutím na ochranu životného prostredia a boj proti plastovému odpadu. Každý náš produkt nesie svoj eko status a prináša možnosť voľby aj medzi vás.

NÁŠ TÍM
The Crew
Simona PRAMUKOVÁ

Simona PRAMUKOVÁ

Projektový špecialista

Znalosti z práva a európskych štúdii aplikovala do praktickej stránky, vdaka čomu projekt Eko Status poskytuje nadčasové riešenia v súlade so smerovaním Únie.

Igor HOLOP

Igor HOLOP

obchodný manažér

Zodpovedá za návrhy riešení a implementáciu technológií. Poskytuje starostlivosť zákazníkom, aby sa myšlienka projektu EKo Status šírila aj medzi Vás.

Igor PRAMUK

Igor PRAMUK

CEO

Vizionár, ktorý nestráca kontakt s realitou. Dáva projektu Eko Status správny smer.

Pripravený na zmenu?
Daj nám o sebe vedieť